Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

18 lutego 2018 - 25 lutego 2018

Ogłoszenia parafialne

• Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. Kościół dopomaga nam w przeżywaniu czasu nawrócenia przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. To od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga.
  • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszam o 15:15.
  • Na stoliku obok „Gościa Niedzielnego” wyłożona jest księga trzeźwości – zachęcam do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynencji i trzeźwości.
  • W środę o 7:15 różaniec i nabożeństwo do MBNP.
  • W czwartek od 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań i powołanych z naszej parafii. O 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci – proszę o przyniesienie krzyżyków, o 17:00 Msza św. szkolna, po Mszy spotkanie Dzieci Maryi.
  • W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka, piątek będzie w Kościele dniem postu i modlitwy o pokój w Republice Konga i Południowym Sudanie. Od 9:00 do 17:00 cicha adoracja Najświętszego sakramentu – proszę o zgłaszanie się w zakrystii na godzinne dyżury. O 16:45 odprawimy nabożeństwo w intencji pokoju. O 17:30 Droga Krzyżowa (zalecki za zmarłych można składać w zakrystii), o 18:15 zapraszam Młodzież na czuwanie modlitewne.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8 00 nabożeństwo eucharystyczne.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii, przed kościołem Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na fundusz misyjny Ad Gentes.
  • Na parkingu stoją kontenery na makulaturę – zachęcam do zbiórki, dochód przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla dzieci na boisku klubu sportowego. Informuję, że od 26 do 28 lutego odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której dochód przeznaczony jest na misje, szczegóły podam za tydzień.
  • Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” z pierwszym artykułem wielkopostnego cyklu „Weź udział w Mojej męce” ze św. Ojcem Pio. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość” z obrazkiem O. Pio i jego radami, jak dobrze się spowiadać.
  • Numer konta Caritas Archidiecezji Katowickiej do wpłat na pomoc dzieciom z Aleppo: 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 z dopiskiem „wpłaty Śląskie dla Aleppo”. Nr jest również umieszczony na stronie internetowej Parafii.
  • Życzę błogosławionego przeżycia tygodnia, który Pan Bóg nam daje!