Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

17 marca 2019 – 24 marca 2019

• Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł.
  • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, przed kościołem zespół Caritas zbiera ofiary na Fundusz misyjny Ad Gentes – Bóg zapłać! O 15:15 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O 8:00 zapraszam na Mszę św. w intencji Stolarzy, Cieśli, Imienników i za ++ czcicieli Świętego.
  • W środę o 7:15 zapraszam na różaniec i nabożeństwo do MBNP, o 8:00 Msza św. w intencji Bogdana Jureczko od sąsiadów – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  • W czwartek od 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołanych z naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne; o 16:30 zapraszam dzieci na drogę Krzyżową – proszę o przyniesienie krzyżyków. O 17:00 Msza św. szkolna, po Mszy spotkanie Dzieci Maryi.
  • W piątek od 9:00 do 17:00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu – proszę o zapisywanie się na godzinne dyżury w celu zapewnienia bezpieczeństwa. O 17:30 Droga Krzyżowa dla dorosłych – zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.
  • W zakrystii można nabyć Paschaliki – świece Caritas w cenie 6 zł.
  • W nowym „Gościu Niedzielnym” o nowoczesnych formach jałmużny; dla dzieci jest „Mały Gość” z naklejkami do kalendarza wielkopostnego.
  • Na parkingu ustawione są kontenery na makulaturę, zachęcam do zbiórki; dochód przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla dzieci na boisku organizowane przez Akcję Katolicką naszej parafii. Coroczna zbiórka elektrośmieci, z przeznaczeniem na misje, odbędzie się na początku kwietnia.
  • Od 8 marca można w kinach oglądać film „Największy dar” opowiadający o nieprawdopodobnych i po ludzku niemożliwych historiach pojednania i przebaczenia. Zachęcam do wybrania się do kina.
  • Życzę błogosławionego przeżycia nowego tygodnia!