Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

9 grudnia 2018 - 16 grudnia 2018

Ogłoszenia parafialne

• W Adwencie czekamy na święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Mamy zwrócić nasze ścieżki do Boga, ukierunkować nasze dążenia na Niego, tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość ze spotkania z Chrystusem.
  • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, przed kościołem Panie z Zespołu Caritas przeprowadzają zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. O 15:30 zapraszam na nabożeństwo adwentowe. Na stoliku, obok „Gościa Niedzielnego” wyłożona jest Księga Trzeźwości – zachęcam do podejmowania postanowień abstynencji.
  • Zapraszam serdecznie na roraty – od poniedziałku do piątku o 17:00, w sobotę o 8:00.
  • W środę, po roratach, zapraszam na spotkanie Członków Akcji Katolickiej naszej Parafii i Zespołu Caritas.
  • W czwartek od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych z naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. O 17:00 Msza św. roratnia, nie będzie spotkania Dzieci Maryi.
  • W piątek o 18:00 Msza św. w intencji Młodzieży, po Mszy spotkanie w grupach dla kandydatów do Bierzmowania.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 Msza św. roratnia – serdecznie zapraszam!
  • W zakrystii są do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • W „Gościu Niedzielnym” artykuł o tym, czym jest niepokalane poczęcie i jak formowała się wiara w ten dogmat w historii Kościoła.
  • Dziękuję Górnikom za dar pieniężny przeznaczony na spłatę remontu dachu naszej świątyni, członkom Akcji Katolickiej naszej Parafii za przygotowanie paczek mikołajowych.
  • W niedzielę 3 stycznia o 19:00 w Katowicach odbędzie się koncert „Betlejem w Spodku” – w zakrystii można nabyć bilety na to wydarzenie.
  • Na parkingu ustawione są kontenery na makulaturę, zachęcam do zbiórki; dochód przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla dzieci na boisku organizowane przez Akcję Katolicką naszej parafii.
  • Życzę wiele radości i błogosławieństwa na cały tydzień!