Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

26 maja 2019 – 2 czerwca 2019

• Jezus przynosi nam pokój, jakiego nigdzie nie doświadczymy. Jego pokój wynika z osobistej bliskości Boga i pomocy Ducha Świętego, który umacnia nas w zachowaniu nauki Chrystusa. Nie pozwólmy, aby naszymi sercami rządził strach. Z radością wyznajmy wiarę w Jezusa Zmartwychwstałego.
  • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii – Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. O 15:30 zapraszam na nabożeństwo majowe.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje – zapraszam do modlitwy o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o nasz chleb powszedni przy krzyżach na ul. Woszczyckiej, Wiejskiej i krzyżu misyjnym.
  • W środę o 7:15 modlitwa Dni Krzyżowych i nowenna do MBNP.
  • W czwartek od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań i powołanych z naszej parafii, o 17:00 Msza św. szkolna, po niej spotkanie Dzieci Maryi.
  • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego. Będziemy ją sprawować w ramach nabożeństw i w czasie Mszy św.
  • W pierwszą sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, po nim zapraszam na spotkanie Członków Róż Żywego Różańca.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta na potrzeby archidiecezji.
  • Dziękuję Wszystkim, którzy w minioną niedzielę, w duchu miłości bliźniego, oddali honorowo krew. Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się 8 września.
  • W „Gościu Niedzielnym” o tym, w jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swoich dzieci; dla dzieci jest nowy „Mały Gość” z wyjaśnieniem, po co w pierwszy piątek miesiąca przystępować do Komunii św. i obrazem MB Częstochowskiej do własnoręcznego pokolorowania, a przed kościołem ministranci rozdają bezpłatną gazetę „Dobre Nowiny”.
  • Na parkingu ustawiony jest kontener na makulaturę, zachęcam do zbiórki; dochód przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla dzieci na boisku organizowane przez Akcję Katolicką naszej parafii.
  • Życzę Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!