Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

10 grudnia 2017 - 17 grudnia 2017

Ogłoszenia parafialne

• Święty Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju, na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść.
  • Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii – Bóg zapłać za złożone ofiary. Przed kościołem zespół Caritas przeprowadza zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na nabożeństwo adwentowe zapraszam o 15:30. Na stoliku obok „Gościa Niedzielnego” wyłożona jest Księga Trzeźwości – zachęcam do podejmowania postanowień abstynencji na czas Adwentu.
  • Zapraszam dzieci i dorosłych na Msze św. roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w soboty o 8:00.
  • W czwartek od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań i powołanych z naszej parafii. O godz. 17:00 Msza św. roratnia, po niej spotkanie Dzieci Maryi.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 Msza św. roratnia – serdecznie zapraszam.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii. Również w przyszłą niedzielę, jak co roku, Kiermasz Adwentowy, organizowany przez Dzieci Maryi naszej parafii.
  • W zakrystii można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i opłatki.
  • Bardzo dziękuję górnikom za dar pieniężny przeznaczony na remont dachu naszego kościoła, Akcji Katolickiej za przygotowanie paczek dla św. Mikołaja, Paniom z zespołu Caritas za przeprowadzenie dzisiejszej zbiórki na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • W „Gościu Niedzielnym” znajduje się dodatek o 75. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom; można także przeczytać o skutkach ekonomicznych ustawy ograniczającej handel w niedzielę oraz o miłości św. Józefa – czyli drugi odcinek adwentowego cyklu o Opiekunie Jezusa.
  • Życzę radosnego przeżycia niedzieli i błogosławieństwa na nowy tydzień!