Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do jesiennych projektów

Pobierz dokument

Nasza strona internetowa, na której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje – www.centrum.katowice.pl

Kursy online:

 • Zapytaj o wiarę (edycja dedykowana w szczególny sposób członkom Ruchu Światło-Życie).
 • Kurs powstał z myślą o wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania związane z naszą wiarą. Podczas tych spotkań wspólnie odkryjemy fundamenty chrześcijańskiej wiary – od istoty Boga w Trójcy Świętej jedynego, po zagadnienia ostateczne naszego życia.

  Początek edycji 3.10.2023 r. Więcej informacji i zapisy: www.centrum.katowice.pl/zapytaj-o-wiare

 • Duchowość dla każdego.
 • Kurs przeznaczony dla wszystkich poszukujących wyjaśnienia podstaw życia duchowego oraz pogłębienia i rozwoju swojej relacji z Bogiem. W trakcie kursu zgłębimy różnorodne aspekty życia duchowego, będziemy wspólnie poszukiwać drogi duchowego rozwoju i zrozumienia istoty naszych relacji z Bogiem.

  Początek edycji 3.10.2023 r. Więcej informacji i zapisy: www.centrum.katowice.pl/duchowosc-dla-kazdego

 • Spotkania ze Słowem.
 • Kurs stworzony dla tych, którzy pragną spojrzeć na Słowo Boże w całości i zgłębić jego tematy, które pojawiają się w całym Piśmie Świętym. Kurs umożliwi nam odkrycie głębszego znaczenia i jedności przesłania biblijnego, prowadząc nas w fascynującą podróż przez różne księgi i historie biblijne.

  Zapisy na kurs odbywać się będą przez stronę współorganizatora Fundacji Inicjatywa Missio - www.inicjatywamissio.pl

  Początek edycji 4.10.2023 r.Więcej informacji: www.centrum.katowice.pl/spotkanie-ze-slowemKursy stacjonarne:

 • Zapytaj o wiarę edycja Bełk (Parafia św. Jana Sarkandra) oraz edycja Rybnik (Parafia NSPJ).
 • Kurs powstał z myślą o wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania związane z naszą wiarą. Podczas tych spotkań wspólnie odkryjemy fundamenty chrześcijańskiej wiary – od istoty Boga w Trójcy Świętej jedynego, po zagadnienia ostateczne naszego życia.

  Początek edycji: Bełk – 3.10.2023 r., Rybnik – 26.09.2023 r. Więcej informacji i zapisy: www.centrum.katowice.pl/zapytaj-o-wiare

 • Zasłuchani w Słowo.
 • „Wiara rodzi się z tego co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest słowo Boże.” (Rz 10,17). Często w słuchaniu słowa Bożego zniechęcamy się, ponieważ wydaje się nam ono za trudne. Spotkania z cyklu „Zasłuchani w Słowo” mają nam wszystkim pomóc trwać przy słowie Bożym i odkrywać Boga mówiącego do nas i o nas.

  Początek edycji: Tychy – 18.10.2023 r., Żory – 28.09.2023 r., Radzionków – 21.09.2023 r., Studzionka – 5.10.2023 r. Więcej informacji i zapisy: www.centrum.katowice.pl/zasluchani

 • Szkoła modlitwy – Wodzisław Śląski.
 • Chcemy przyjrzeć się naszej modlitwie indywidualnej oraz rozwojowi życia duchowego, by czas spędzany na modlitwie rzeczywiści był okazją do spotkania z Bogiem. Na każde z nich składają się konferencja, modlitwa oraz dzielenie w małej grupie.

  Początek edycji 8.09.2023 r. Więcej informacji i zapisy: www.centrum.katowice.pl/szkola-modlitwy

 • „Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu” – część 1: herezje, Żory „Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu” – część 2: sakramenty, Tychy.
 • Spotkania mają formę interakcyjnej konferencji z możliwością dzielenia się i zadawania pytań. W pierwszym roku spotkań przyglądamy się starym chrześcijańskim herezjom, ciągle dla wielu z nas aktualnym. W kolejnym, chcemy zgłębić temat sakramentów.

  Początek edycji: Żory 13.09.2023 r., Tychy 7.10.2023 r. Więcej informacji i zapisy: www.centrum.katowice.pl/przemieniajcie-sie

 • Liturgika, Gliwice.
 • Kurs skierowany jest do wszystkich poszukujących zrozumienia, czym jest liturgia i dlaczego tak ważne jest zachowanie określonych postaw podczas Eucharystii czy innych obrzędów liturgicznych.

  Zapisy na kurs odbywać się będą przez stronę współorganizatora Fundacji Inicjatywa Missio - www.inicjatywamissio.pl

  Początek edycji 3.10.2023 r. Więcej informacji i zapisy: www.centrum.katowice.pl/liturgika-dla-kazdegoZachęcamy również do słuchania naszego podcastu WIARYgodni, dostępnego na najpopularniejszych platformach podcast’owych – YouTube, Deezer, Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, iHeartMEDIA, Sound Cloud, PlayerFM.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej
w Palowicach

ul. Woszczycka 17a
44-246 Palowice

tel. 32 427-40-44
e-mail: palowice@archidiecezjakatowicka.pl

BNP Paribas
76 1750 0012 0000 0000 2336 8072

© 2010 - 2023
realizacja: Piotr i Łukasz Malcharek / Palowice.NET