Słowo wdzięczności Metropolity Katowickiego po pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Pobierz dokument

Drodzy Diecezjanie! Drogie Siostry i Bracia!
W miniony poniedziałek, nazajutrz po pielgrzymce kobiet do Matki Bożej Piekarskiej, wspominaliśmy w liturgii Kościoła Najświętszą Maryję Pannę Królową. W Słowie Bożym rozważaliśmy w tym dniu m.in. fragment Drugiego Listu św. Pawła do Tesaloniczan, w którym Apostoł Narodów zawarł następującą zachętę: „Bracia, zawsze winniśmy Bogu za was dziękować, co jest rzeczą słuszną, bo wiara wasza bardzo wzrasta, a miłość wzajemna u każdego z was się pomnaża” (2Tes 1,3). Słowa te odnosimy dzisiaj do piekarskich pątniczek, naszych Sióstr, które tydzień temu spotkały się z Matką Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Drogie Pątniczki!
grzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Podziękowanie kierujemy do sióstr karmelitanek z Polski i zza granicy, które wyprosiły właściwą pogodę, otwierając nad Piekarami okno bezdeszczowej pogody. Słowa wdzięczności przekazujemy również duszpasterzom, spowiednikom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., pracownikom Urzędu Miasta Piekary Śląskie, służbom, przedstawicielom różnych podmiotów życia społecznego i wolontariuszom.

Drogie Siostry!
Nie zapominajcie, że jesteście zaproszone do realizacji codziennych zadań w pokoju Chrystusa. Życzę Wam, aby w Was i przez Was spełniały się słowa franciszkańskiej modlitwy o pokój:

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
abyśmy siali miłość, tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam, gdzie panuje krzywda;
jedność, tam, gdzie panuje rozłam;
prawdę, tam, gdzie panuje błąd;
wiarę, tam, gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam, gdzie panuje rozpacz;
światło, tam, gdzie panuje mrok;
radość, tam, gdzie panuje smutek”.

Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii życzę błogosławionej, rodzinnej niedzieli i udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
† Wiktor Skworc
Arcybiskup
Metropolita Katowicki

Katowice, 22 sierpnia 2022 r.
VA – 58/22

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej
w Palowicach

ul. Woszczycka 17a
44-246 Palowice

tel. 32 427-40-44
e-mail: palowice@archidiecezjakatowicka.pl

BNP Paribas
76 1750 0012 0000 0000 2336 8072

© 2010 - 2024
realizacja: Piotr i Łukasz Malcharek / Palowice.NET