Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

29 maja – 7 czerwca 2020
Pobierz intencje mszalne

Piątek – 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., Nowenna do Ducha Świętego

17:00

Za ++ Krystynę Grzegorzek w kolejną rocznicę śmierci, jej rodziców, trzech braci, Marię i Teodora Grzegorzków, Martę i Józefa Krupa.

Sobota – 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz., Nowenna do Ducha Świętego

17:00

Za ++ rodziców Reginę i Antoniego Kotula, zięcia Józefa Kanię, wnuka Łukasza Głodka, dziadków Józefa Raska z żonami Otylią i Różą, Roberta Kotulę, Anastazję i Gertrudę, ++ z rodzin Szymura i Buchta.

Niedziela – 31 maja – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

7:30

Za ++ rodziców Stanisława i Elżbietę Sładków, wnuka Michała, Gertrudę i Franciszka Sładków, Martę i Józefa Gołąbek i ojca Roberta Haim.

10:30

Za ++ Emanuela Fuchs, syna Stanisława, Bronisławę i Antoniego Fuchs, Marię i Wilhelma Dyrdów i syna Erwina.

16:00

Za + męża Daniela Płonkę w 1. rocznicę śmierci, rodziców Wandę i Roberta, brata Edwina i szwagra Jerzego.

Poniedziałek – 1 czerwca – święto NMP Matki Kościoła

17:00

Za + Jana Ciągło od Mieszkańców ul. Granicznej.

Wtorek – 2 czerwca

17:00

Za ++ Marię i Emanuela Musiołów, rodziców z obu stron i Teodora Dobisza.

Środa – 3 czerwca – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Tow.

7:15

Różaniec i Nowenna do MBNP.

8:00

Za ++ Annę i Jana Grzegorzków, Martę i Teodora Szafranków, Nikodema Grzegorzka, synową Barbarę i ++ z rodziny.

Czwartek – 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, I czwartek miesiąca

Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

17:00

W intencji Dzieci naszej Parafii z okazji Dnia Dziecka.

Piątek – 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz., I piątek miesiąca

8:00

W intencji Parafian, zwłaszcza chorych i starszych.

17:00

Za ++ męża Alojzego Śmietanę, córkę Halinę, rodziców Marię i Fryderyka Lazarowiczów, siostrę Elfrydę z mężem, braci Dymitra, Fryderyka i Jana, teściów Franciszkę i Ludwika Śmietanów, Franciszka Pękalę, ++ z rodzin Lazarowicz i Śmietana.

Sobota – 6 czerwca, I sobota miesiąca

7:30

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8:00

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

17:00

Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Alojzego Neumanna w 80. rocznicę urodzin i w intencji Najbliższych.

Niedziela – 7 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7:30

Za + Pawła Słupika od córki z rodziną.

11:00

Suma odpustowa w intencji Parafian i za ++ Parafian.

15:30

Nieszpory odpustowe.

16:00

Za ++ Marię i Józefa Hanczur, córkę Annę, zięciów Waltra, Fryderyka i Stanisława, Elfrydę i Gerarda Mika, syna Sebastiana i rodziców z obu stron.

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej