Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Pobierz liturgię tygodnia

Piątek – 5 marca, I piątek miesiąca

8:00

W intencji Parafian, zwłaszcza chorych i starszych.

17:00

Za ++ Elfrydę i Jana Bołdysów, Marię i Roberta Murasów, Anielę i Ernesta Klucznioków, dziadków Tomanek i Gembalczyk i Eugeniusza Ostrząska.

17:30

Droga Krzyżowa.

Sobota – 6 marca, I sobota miesiąca

Godzinki ku czci NMP.

8:00

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

15:30

O Boże błogosławieństwo dla Karola Adama Kopca przyjmującego Chrzest św., jego Rodziców, Brata i Rodziców Chrzestnych.

17:00

O Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę MB i potrzebne na dalsze lata łaski dla Cecylii Smolorz z okazji urodzin.

Niedziela – 7 marca – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7:30

Za + Irenę Bończyk w 30. dzień po śmierci.

10:30

Za + Franciszka Danielewskiego w rocznicę śmierci.

15:15

Gorzkie Żale.

16:00

Za ++ Antoniego Paclera w 1. rocznicę śmierci, żonę Annę, rodziców z obu stron i wnuka Józefa.

Poniedziałek – 8 marca

17:00

W intencji Kobiet naszej Parafii z okazji Dnia Kobiet.

Wtorek – 9 marca

17:00

Za ++ rodziców Marię i Wilhelma Huczałów, synów Walentego i Wiktora, zięcia Fryderyka Kopca, ++ z rodzin Huczała, Słupik i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 10 marca

7:15

Różaniec i nabożeństwo do MBNP.

W intencji Parafian.

Czwartek – 11 marca

16:00

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji ks. Bogdana, ks. Karola, SM Nikoli, SM Kamiliany i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne z naszej Parafii.

17:00

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla proboszcza ks. Piotra Siemianowskiego z okazji urodzin od Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas i Rady Parafialnej.

Piątek – 12 marca

17:00

Za ++ rodziców Justynę i Józefa Staniów, Pelagię i Augustyna Klimków i szwagra Józefa.

17:30

Droga Krzyżowa.

Sobota – 13 marca

Godzinki ku czci NMP.

Nabożeństwo eucharystyczne.

17:00

Za ++ Hildegardę i Jana Kolasińskich i córkę Bożenę.

Niedziela – 14 marca – 4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE, Internetowe parafialne rekolekcje wielkopostne

7:30

Za ++ Marię i Emanuela Musiołów, syna Augustyna, Alojzego Kubasę z żonami Magdaleną i Martą, zięcia Bolesława i wnuka Grzegorza.

10:30

Za ++ męża Józefa Kania w 2. rocznicę śmierci, rodziców z obu stron, Różę i Leopolda Wit.

15:15

Gorzkie Żale.

16:00

O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla proboszcza ks. Piotra Siemianowskiego z okazji urodzin.

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej