Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

20 listopada – 29 listopada 2020
Pobierz intencje mszalne

Piątek – 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.

17:00

Za ++ Anielę Tomułka w 13. rocznicę śmierci i męża Rajnholda.

Sobota – 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP

Godzinki ku czci NMP.

Nabożeństwo eucharystyczne.

17:00

Za ++ rodziców Katarzynę i Józefa Smolorzów, Henryka i Otylię Szafrańców, dziadków Jadwigę i Teofila, Matyldę i Konrada Kret i ++ z pokrewieństwa.

Niedziela – 22 listopada – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

7:30

Za ++ Leona Kisiela i rodziców Józefa i Annę.

10:30

Za ++ Lidię Zielonka, Bożenę Zielonka, Helenę i Stanisława Sosna, Marię i Roberta Murasów.

15:30

Nieszpory niedzielne.

16:00

O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla Moniki Rapciak w 18. rocznicę urodzin i w intencji Najbliższych.

Poniedziałek – 23 listopada

17:00

Za ++ Marię i Teodora Grzegorzków, Bronisława Porwolika, Julię i Franciszka Porwolików, Konstantego Kurpasa, Krystynę Grzegorzek, Antoniego Grzegorzka, Emę i Pawła Porwoł, Franciszka Kieronima.

Wtorek – 24 listopada – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Tow.

17:00

Za ++ Antoniego i Marię Szrubarzów, Augustyna i Marię Białasów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 25 listopada

7:15

Różaniec i Nowenna do MBNP.

8:00

Za + Erwina Binka od rodzin Smolorz, Buchta, Gajda i Morcinek.

Czwartek – 26 listopada

16:00

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji ks. Bogdana, ks. Karola, s.M. Kamiliany, s.M. Nikoli i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne z naszej Parafii.

17:00

Za ++ dziadków Zofię i Aleksandra Stajerów, Paulinę i Hermana Blase, Annę i Jana Adamczyków, Florentynę i Tomasza Pyszny.

Piątek – 27 listopada

17:00

Za + Zofię Buchholc od sąsiadów z ul. Zazdrosnej.

Sobota – 28 listopada

7:30

GodziGodzinki ku czci NMP.

Nabożeństwo eucharystyczne.

15:00

Z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Stanisława Musioła w 70. rocznicę urodzin i w intencji całej Rodziny.

17:00

Za ++ Jana i Marię Grzywoków w kolejną rocznicę śmierci, syna Ewalda, córkę Ernestynę, zięciów Romana i Franciszka i ++ z pokrewieństwa.

Niedziela – 29 listopada – 1. NIEDZIELA ADWENTU – NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI

7:30

Za ++ Magdalenę i Maksymiliana Szymików, syna Franciszka, Wiktorię i Jana Owczorzów i syna Oswalda.

10:30

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Kamila Mikołaja Kopca w 1. rocznicę urodzin, Rodziców i Chrzestnych.

15:30

Nieszpory niedzielne.

16:00

Za ++ Annę Pacler w 15. rocznicę śmierci, męża Antoniego, rodziców, teściów i wnuka Józefa.

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej