Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

27 września – 4 października 2020
Pobierz intencje mszalne
  1. Kościół wzywa do nawrócenia i głosi, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego i wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie, stając się naszym udziałem. Niech obecność na niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem oczekiwania i pełnym wiary wypełnieniem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.
  2. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. O 15:30 zapraszam na nieszpory niedzielne.
  3. W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej.
  4. W środę o 7:15 różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W pierwszy czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. O 16:15 zapraszam na pierwsze nabożeństwo różańcowe, o 17:00 zapraszam wszystkie Dzieci na Mszę św. szkolną, na której zostaną poświęcone różańce Dzieci komunijnych. Po Mszy spotkanie Rodziców Dzieci komunijnych oraz spotkanie Dzieci Maryi – zapraszam również dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej grupy.
  6. W pierwszy piątek o 8:00 zapraszam na Mszę św. w intencji chorych i starszych Parafian, po Mszy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – proszę zapisywać chorych w zakrystii.
  7. W pierwszą sobotę o 7:30 zapraszam serdecznie do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, po nim zapraszam na spotkanie Członków Róż Żywego Różańca.
  8. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.
  9. Dziękuję Wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę oddali honorowo krew, następna akcja krwiodawstwa odbędzie się 13 grudnia.
  10. W „Gościu Niedzielnym” o Aniołach Stróżach oraz o nienaruszalności tajemnicy spowiedzi. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość” z plakatem i modlitwą „Pod Twoją obronę”, na stoliku obok „Gościa” są do nabycia pamiątkowe magnesy z widokiem naszego kościoła oraz magnesy misyjne MIVA Polska i naklejka pod tablicę rejestracyjną, a przed kościołem ministranci rozdają bezpłatną gazetę „Dobre Nowiny”.
  11. Zachęcam do korzystania z zasobów naszej biblioteki, która ostatnio wzbogaciła się m.in. o fascynującą książkę „Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo”, opisującą przeżycia osób, które doświadczyły tzw. śmierci klinicznej.
  12. Niech Bóg błogosławi i strzeże dziś i przez cały tydzień!

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej