Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

26 czerwca – 3 lipca 2022
Pobierz liturgię tygodnia
  1. Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. Rozpoczynając tę Eucharystię, prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.
  2. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze – Bóg zapłać za wszystkie ofiary, również wpłacane na konto Parafii. O 15:30 zapraszam na nieszpory niedzielne.
  3. W środę Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła - o 7:15 modlitwa różańcowa i nowenna do MBNP, Msza św. o 8:00.
  4. W czwartek od 16:00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. O 17:00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną, po Mszy zapraszam na gry i zabawy zorganizowane przez Akcję Katolicką naszej Parafii na boisku sportowym.
  5. W pierwszy piątek o 8:00 Msza św. w intencji chorych i starszych Parafian, po Mszy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – proszę zapisywać chorych w zakrystii.
  6. W pierwszą sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  7. Kolekta w przyszłą niedzielę na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  8. W skład nowej Rady Parafialnej naszej Parafii wchodzą z urzędu: proboszcz, p. Leszek Rasek – kościelny, p. Marek Kubasa – organista, p. Piotr Piwowarski – szafarz, p. Renata Haim – Parafialny Zespół Caritas, p. Elżbieta Szczepanek – Akcja Katolicka, p. Mirosław Sulejczak – Żywy Różaniec. Z wyboru p. Adela Balcerowska, p. Izabela Tomułka, p. Alina Szkolak, p. Czesław Kamiński, p. Wojciech Górecki, p. Marcin Jasiulek, p. Piotr Kolarczyk oraz p. Jarosław Rokita. Dziękuje wszystkim Członkom Rady za dotychczasową współpracę i pomoc i zapraszam do dalszej.
  9. Dziękuję Panu Andrzejowi Grzegorzkowi za pomalowanie ławek na Wytrzęsowie.
  10. W nowym „Gościu Niedzielnym” na co wykorzystana zostanie dzisiaj zbierana kolekta tzw. Świętopietrze, dla dzieci jest nowy, wakacyjny, „Mały Gość” z książeczką na wakacje.
  11. Zachęcam do korzystania z naszej Biblioteki, w której pojawiły się nowe książki o tematyce religijnej.
  12. Niech Bóg błogosławi na Dzień Pański i cały tydzień!
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej