Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

12 lipca – 19 lipca 2020
Pobierz intencje mszalne
  1. Słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie. Słuchajmy go uważnie i szczerze dziękujmy za wszystkie obietnice zbawienia. To wszystko, co ogłasza Jezus, spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy głoszoną radosną nowinę o zbawieniu.
  2. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii. W ubiegłą niedzielę, na pomoc ofiarom powodzi na Podkarpaciu, zebraliśmy 2621 zł – Bóg zapłać za wszystkie ofiary, Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas dziękuję za przeprowadzenie zbiórki. O 15:30 zapraszam na nieszpory niedzielne.
  3. W poniedziałek o 20:00 zapraszam na nabożeństwo Fatimskie – proszę o przyniesienie świec.
  4. W środę o 7:15 różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek od 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych z naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, o 17:00 zapraszam wszystkie Dzieci na Mszę św. szkolną. W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną w lipcu nie będzie czwartkowych spotkań na boisku.
  6. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne.
  7. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby Parafii.
  8. W „Gościu Niedzielnym” „Opiekun na czas burzy” – o zawierzeniu Kościoła w Polsce św. Józefowi; dla dzieci jest nowy „Mały Gość” z dodatkiem wakacyjnym dla całej rodziny. Na stoliku obok „Gościa” są również do nabycia pamiątkowe magnesy z widokiem naszego kościoła.
  9. Zapraszam do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki, gdzie jest też do wypożyczenia głośny film „Nieplanowane”.
  10. Właścicielka Punktu Aptecznego informuje, że do końca sierpnia będzie on czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00, w soboty będzie nieczynny.
  11. Życzę radosnej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej