Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

11 kwietnia – 18 kwietnia 2021
Pobierz liturgię tygodnia
  1. Gromadząc się dziś przy stole słowa i Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością miłosierną. Ta miłość miłosierna przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje nam wszystko, co ma, nie zostawiając sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za grzechy – nie tylko za nasze, ale i całego świata.
  2. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Caritas archidiecezji – Bóg zapłać za wszystkie ofiary, również wpłacane na konto parafialne. Dziś świętujemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – o 15:30 zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, dziś również rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. W związku z sytuacją epidemiczną apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – szczególnie zakrywania ust i nosa maseczką i zachowywania odpowiedniego dystansu, zachęcam do przyjmowania Komunii św. na rękę i gorąco zapraszam do uczestniczenia w liturgii poprzez transmisję internetową. Wewnątrz naszego kościoła może przebywać 8 osób – na zewnątrz nie ma ograniczenia pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa – maseczki i odpowiedni odstęp.
  4. W środę o 7:15 różaniec i nowenna do MBNP.
  5. We czwartek od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  6. W sobotę o 7:30 godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii.
  8. W „Gościu Niedzielnym” o zaufaniu Bogu, które może wydawać się ryzykowne, a jednak jest jedyną rzeczą na świecie, która nie zawodzi, dla dzieci jest nowy „Mały Gość”, jest również bezpłatna gazeta „Dobre Nowiny”.
  9. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie umacnia i prowadzi!

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej