Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

24 stycznia – 31 stycznia 2021
Pobierz intencje mszalne
  1. Słyszymy dziś wezwanie do uznania swojej grzeszności i przemiany życia, bo „czas jest krótki” i „bliskie jest królestwo Boże”. Człowiekowi otwartemu na Boże słowo, przebaczenie i miłość łatwiej zmieniać swoje życie i przynosić błogosławione owoce nawrócenia. Pamiętajmy dziś w modlitwie o ofiarach trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  2. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii – Bóg zapłać za wszystkie ofiary, również wpłacane na konto parafialne. O 15:30 zapraszam na nieszpory niedzielne.
  3. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego – zachęcam do sięgnięcia do Pisma Świętego.
  4. W poniedziałek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  5. W środę o 7:15 zapraszam na różaniec i nabożeństwo do MBNP.
  6. W czwartek od 16:00 cicha adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  7. W sobotę o 7:30 godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne.
  8. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby Parafii.
  9. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego” z artykułem o tym, jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania; dla dzieci jest nowy „Mały Gość” z podstawką pod smartfona, kalendarze ze zdjęciami naszego kościoła są do nabycia w zakrystii. Na stoliku obok „Gościa” są również do nabycia książki „Wszystko o św. Józefie” w cenie 6 zł. – w trwającym Roku św. Józefa zachęcam do zapoznania się z sylwetką tego Świętego Patrona Kościoła.
  10. Zapraszam i zachęcam do odmawiania w rodzinach, codziennie o 20:30, różańca w intencji ustania epidemii. Przypomnieniem i zachętą jest bicie dzwonów o 20:15.
  11. Zachęcam do odwiedzania kościoła w ciągu dnia – jest otwarty codziennie od 8:00 do 17:30.
  12. Niech Bóg błogosławi na dziś i cały nowy tydzień!

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej