Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

31 maja – 7 czerwca 2020
Pobierz intencje mszalne
  1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zgromadzeni przez Niego w jedno, wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, aby oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią.
  2. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami epidemiologicznymi arcybiskup katowicki z dniem 6 czerwca odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (z wyjątkami podanymi w najnowszym zarządzeniu) i przywraca odprawianie wszystkich nabożeństw. Szczegóły podane są na stronie internetowej Parafii. Od dziś wracamy do porządku Mszy i nabożeństw sprzed epidemii. Za tydzień kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej – zapraszam do korzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą św.
  4. W środę o 7:15 zapraszam na różaniec i Nowennę do MBNP, Msza św. o 8:00.
  5. W pierwszy czwartek od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych i o nowe powołania z naszej Parafii. O 17:00 Msza św. szkolna w intencji Dzieci naszej Parafii z okazji Dnia Dziecka – serdecznie zapraszam Dzieci do uczestnictwa.
  6. W pierwszy piątek o 8:00 Msza św. w intencji chorych i starszych Parafian, po Mszy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – proszę zapisywać chorych w zakrystii.
  7. W pierwszą sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, po nim zapraszam na spotkanie Członków Róż Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę świętować będziemy odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa w intencji Parafian i za ++ Parafian o 11:00. Kazania będzie głosił ks. dr Wojciech Surmiak z Katowic. Serdecznie zapraszam do udziału poczty sztandarowe, Panie w strojach regionalnych, Strażaków, Hutników, przedstawicieli rodzin i wszystkich stanów naszej Parafii. Proszę też o udekorowanie flagami domów przy ul. Woszczyckiej. Kolekta na potrzeby Parafii.
  9. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a każda rodzina może być dla dzieci drogą do nieba. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość”, jest też nowy „Różaniec” i bezpłatna gazeta „Dobre Nowiny”.
  10. Życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej